Marit Björgen vítězkou sprintu klasickou technikou!

19. prosince 2009 v 19:40 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - běh na lyžích

Lina Andersson
zleva: Justyna, Marit a Petra

Jason Lamy Chappuis i počtvrté vítězí!

19. prosince 2009 v 19:22 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - severská kombinace
Mladý francouzský závodník Jason Lamy Chappuis má doopravdy formu jako hrom! Dvojí vítězství v řadě a zítra může na jeho kontě přibýt i třetí. V cílovém finiši porazil německého závodníka Tina Edelmanna, který je i na prozatimním druhém místě ve Světovém poháru. Třetí místo si ve finiši vybojoval mladý italský závodník Alessandro Pittin, pro kterého to byli vůbec první stupně vítězů. Na Alessandra nestačil Američan Johnny Spillane. Na pátém místě doběhl Felix Gottwald, u kterého to v posledním kilometrech vypadalo na vítězství, které si nenechá vzít, ale na konci vytuhl a tuto šanci chytl právě vítěz dnešního závodu. Zajímavostí je, že se obzvlášť daří Američanům, kteří těmito výkony určitě aspirují na žhavé favority pro olympijské hry. Todd Lodwick a Bill Demong skončili do desítky, na šestém respektivě devátém místě. Bodoval i český závodník Pavel Churavý, který skončil na báječném osmém místě. Bodoval i čtrnáctý Mirek Dvořák, který předvedl vynikající běh. Startoval až s číslem 46. Ani dnes se nepodařilo bodovat Aleši Vodseďálkovi, který obsadil 46. pozici. Tomáš Slavík do běhu nenastoupil.

Tino Edelmann
Jason Lamy Chappuis
Alessandro Pittin - z jeho úspěchu mám velkou radost!:)
vyčerpaný Felix Gottwald
Felix Gottwald
Taihei Kato
Tino Edelmann (ještě abych ho nepoznala:))

18. prosince 2009 v 21:07 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - severská kombinace
Již třetí závod v sezóně vyhrál francouzský závodník Jason Lamy Chappuis, který prozatím dominuje Světovému poháru. Druhý skončil navrátivší se Felix Gottwald z Rakouska, který za vítězem zaostal o 2, 7 sekundy. S úžasným výkonem se může pochlubit třetí Magnus Moan, který startoval s číslem 43. V cílovém finiši porazil Němce Tina Edelmanna, Anssi Koivurantu z Finska. Na dalších místech figurují: šestý Todd Lodwick, sedmý Johnny Spillane, osmý Akito Watabe, devátý Norihito Kobayashi a desátý Bill Demong. Pavel Churavý bohužel neudržel slibné třetí místo ze skoku a skončil celkově patnáctý. Žádný jiný český sdruženář nebodoval. Tomáš Slavík skončil 33., Miroslav Dvořák 35 a Aleš Vodseďálek 43. Ve Světovém poháru to vypadá následovně. Vede s 405 body Jason Lamy Chappuis, o sto bodů zpět je německý závodník Tino Edelmann. Prozatimní nejlepší trojku uzavírá další Němec Eric Frenzel. Pavel Churavý je se ziskem 85 bodů na průběžném 15. místě. Miroslav Dvořák s Tomášem Slavíkem jsou ve třetí desítce, 24. s 40 body, respektivě 27. s 36 body.

Magnus Moan
vítěz Jason Lamy Chappuis
zleva: Felix Gottwald, Jason Lamy Chappuis a Magnus Moan
Felix

Jason Lamy Chappuis vyhrává druhý závod!

5. prosince 2009 v 20:12 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - severská kombinace
Jason Lamy Chappuis vyhrává druhý závod ze tří dosavadních. Ve skokanské části se ujal vedení a své vedení nepustil ani v běhu na 10 kilometrů. Z pátého místa po skokanské části vybíhal Petter Tande, který nakonec skončil druhý. Těsně prohrál s právě vítězným Lamy Chappuis. Z druhého místa na třetí se propadl mladý německý závodník Eric Frenzel. První pětku doplnili závodníci z Německa, Tino Edelmann a Björn Kircheisen. Z českých závodníků byl nejlepší Pavel Churavý na 17. místě. Hned za Pavlem skončil Mirek Dvořák. A k radosti českých fanoušků bodoval i 25. místem Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek bohužel ani v tomto závodě nedosáhl na body. Snad příště! Průběžné pořadí Světového poháru vypadá následovně: 1. Jason Lamy Chappuis (Francie) - 245 bodů, 2. Hannu Manninen (Finsko), Petter Tande (Norsko), Eric Frenzel (Německo) - 180 bodů...12. Pavel Churavý - 56 bodů, 21. Miroslav Dvořák - 37 bodů a 25. Tomáš Slavík - 25. bodů

1. Lamy Chappuis (Fr.) 24:25,9, 2. Tande (Nor.) -0,1, 3. Frenzel -1,5, 4. Edelmann -6,0, 5. Kircheisen (všichni Něm.) -13,1, 6. Spillane (USA) -13,7, 7. Schmid (Nor.) -19,1, 8. Koivuranta (Fin.) -20,0, 9. Denifl (Rak.) -30,9, 10. Haseney (Něm.) -45,8, ...17. Churavý -59,7, 18. Dvořák -1:01,0, 25. Slavík -1:33,5, 57. Vodseďálek (všichni ČR) -4:00,9.