Listopad 2009

Famózní Hannu Manninen!

29. listopadu 2009 v 19:29 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - severská kombinace
Roční přestávka? Pro tohohle muže žádný problém. Teprve v srpnu se rozhodl vrátit se do kolotoče zvaný Světový pohár a včerejší druhé místo? A dnešní první místo? Ten chlap je neuvěřitelný! V cílovém finiši porazil druhého Němce Tina Edelmanna. Třetí skončil jeho krajan Eric Frenzel, který prokazuje na začátku olympijské sezóny dobrou formu. Blýskl se i český závodník Pavel Churavý sedmým místem. A bodovali i Miroslav Dvořák na 20. místě, na 23. místě dojel do cíle Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek bohužel tentokráte nebodoval. Průběžně vede Světový pohár Hannu Manninen. Druhý je vítěz sobotního závodu Francouz Jason Lamy Chappuis. Třetí je pak německý sdruženář Eric Frenzel. Nejlepší z Čechů je na 13. místě Pavel Churavý.

1. Manninen (Finsko) 25:33,7, 2. Edelmann -1,2, 3. Frenzel (oba Německo) -3,6, 4. Tande (Norsko) 19,5, 5. Lamy Chappuis (Francie) -32,0, 6. Kircheisen (Německo) -48,4, 7. Churavý (ČR) -49,1, 8. Stecher (Rakousko) -53,4, 9. Pittin (Itálie) -58,7, 10. Rydzek (Německo) -59,2, ...20. Dvořák -1:28,5, 23. Slavík -1:55,2, 32. Vodseďálek (všichni ČR) -2:32,1.

Průběžné pořadí SP: 1. Manninen 180, 2. Lamy Chappuis 145, 3. Frenzel 120, 4. Edelmann 104, 5. Tande 100, 6. Kircheisen 66, ...13. Churavý 42, 19. Dvořák 24, 23. Slavík 19.

29. listopadu 2009 v 18:57 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  O mě
Bože, bože! To snad ani není možný! Přes půl hodiny se dělám s článkem o výhře Pettera Northuga! A když to člověk dá zveřejnit, tak to samozřejmě nejde! No nic! Článek bude zítra! Nemám na to nervy. Ale ještě dnes bude o závodu severské kombinace.

Aino Kaisa Saarinen vítězkou na 10 km klasicky!

29. listopadu 2009 v 18:25 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - běh na lyžích
Dnešní závod byl ve znamení domácí Aino Kaisa Saarinen, která porazila v pořadí druhou ruskou závodnici Irinu Khazovou o 13,1 sekundy. Třetí skončila norská reprezentantka Vibeke W. Skofterud. V dnešním závodě bodovala jedna česká závodnice, Kamila Rajdlová. Vyjela si tak první body do Světového poháru za 23. místo. Umístění dalších českých závodnic: 40. Ivana Janečková, 57. Eva Skalníková a 58. Klára Moravcová. Průběžnému pořadí Světového poháru vévodí právě vítězka dnešního závodu, Aino Kaisa Saarinen.

1. Saarinen (Finsko) 25:58,0, 2. Khazova (Rusko) -13,1, 3. Skofterud (Norsko) -14,7, 4. Longa (Itálie) -23,0, 5. Korosteleva (Rusko) -25,2, 6. Majdič (Slovinsko) -26,4, 7. Kowalczyk (Polsko) -27,2, 8. Rotcheva (Rusko) -30,0, 9. Kalla (Švédsko) -31,1, 10. Böhler (Německ) -32,4, ...23. Rajdlová -1:07,6, 40. Janečková -1:55,8, 57. Skalníková -2:47,7, 58. Moravcová (všechny ČR) -2:52,4.

Průběžné pořadí SP:
1. Saarinenová 179 b., 2. Kowalczyková 158, 3. Majdičová 132, 4. Kallaová 109, 5. Chazovová 106, 6. Skofterudová 105, ...44. Rajdlová 8.

Claudia Nystad

První závod SP v režii Jasona Lamy Chappuis!

28. listopadu 2009 v 21:41 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - severská kombinace
Vyhrál skokanskou část a náskok z ní si dokázal udržet až do konce. O kom je řeč? O mladém Francouzovi Jasonu Lamy Chappuis. Druhý po skokanské části byl německý závodník Eric Frenzel a trojici nejlepších doplňil loňský vítěz Světového poháru a domácí Anssi Koivuranta. Nejlepší z Čechů ve skokanské části byl Tomáš Slavík, který vybíhal z 22. místa. Za ním následovali 28. Aleš Voseďálek, Miroslav Dvořák startující z 29. místa a Pavel Churavý z 34. místa. V běžecké části, jak dle titulků lze usoudit, vyhrál francouzský reprezentant Jason Lamy Chappuis, který udržel náskok před ostatními soupeři. V Kuusamu se konal návrat jedné legendy! Hannu Manninen je zpátky a jak vidno v plné síle! Jelikož skončil po roční přestávce na úžasném druhém místě! Podium pro vítěze doplnil ještě mladý německý závodník Eric Frenzel. Nejlepší z českého kvarteta byl Mirek Dvořák na 18. místě. Bodovali ještě další dva Češi. Tomáš Slavík na 20. místě a Pavel Churavý na místě 25. Aleš Vodseďálek na body nedosáhl, skončil na 35. místě.

Daito Takahashi

První individuální závod ve znamení Björna Einara Romörena!

28. listopadu 2009 v 20:50 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - běh na lyžích
Suverén loňské sezóny se i v úvodu letošní sezóny představil ve skvělém světle, když vyhrál úvodní sprint klasickou technikou v Kuusamu. O jednu vteřinu porazil svého kolegu z národního týmu, Øysteina Pettersena. Třetí skončil ruský závodník Nikita Kriukov. Čtvrté místo zbylo na dalšího Nora, Johna Kristiana Dahla. Páté místo si vybojoval domácí Kalle Lassila. Šesté místo zbylo pro švédského závodníka Emila Jönssona. S konstatováním neúspěchu lze mluvit o českých závodnicích. Nejlepší z nich byla na 41. místě Aleš Razým. Martin Koukal a Dušan Kožíšek obsadili 70., respektivě 75. místo.

1. Hattestad 2:57,2, 2. Pettersen (oba Norsko) -1,0, 3. Kriukov (Rusko) -2,6, 4. Dahl (Norsko) -2,8, 5. Lassila (Finsko) -7,5, 6. Jönsson (Švédsko), ...41. Razým, 70. Koukal, 75. Kožíšek (všichni ČR) nepostoupili z kvalifikace.

↓FOTO↓

Justyna Kowalczyk vítězkou úvodního sprintu v Kuusamu!

28. listopadu 2009 v 20:22 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - běh na lyžích
Vítězka SP z předešlé sezóny, letos vkročila dobře do sprinterské sezóny, která vyvrcholí Olympijskými hrami ve Vancouveru. Justyna Kowalczyk porazila druhou, Petru Majdič ze Slovinska, suverénka loňské sezóny. Třetí skončila Slovenka Alena Procházková, která v těsném finiši porazila čtvrtou domácí Finku Aino Kaiso Saarinen. Pro páté místo si ve finále doběhla ruská závodnice Evgenia Shapalova. S větším odstupem na posledním, šestém místě doběhla Norka Maiken Caspersen Falla. Nutno podotknout, že žádné české závodnici se nepodařilo kvalifikovat. Nejlepší z našich byla Kamila Rajdlová na 61. místě, Eva Nývltová jí následovala o dvě příčky, takže konečné 63. místo.

1. Kowalczyk (Polsko) 3:00,5, 2. Majdič (Slovinsko) -0,8, 3. Procházková (Slovensko) -1,0, 4. Saarinen (Finsko) -1,1, 5. Shapalova (Rusko) -1,8, 6. Falla (Norsko) -10,8, ...61. Rajdlová, 63. Nývltová (obě ČR) nepostoupily z kvalifikace

↓FOTO↓

První závod v režii Rakušanů!

27. listopadu 2009 v 21:12 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Výsledky - skoky na lyžích
1. Rakousko (Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern)

2. Německo (Michael Uhrmann, Michael Neumayer, Pascal Bodmer, Martin Schmitt)

3. Finsko (Matti Hautamäki, Kalle Keituri, Harri Olli, Janne Ahonen)

foto není ze závodu, pouze ilustrační :D (místo Ville Larinta, třetí zleva, startovala legenda, kterou bych nemusela představovat, Janne Ahonen)