Květen 2009

Také Paul-Henri dohrál!

31. května 2009 v 10:57 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Paul-Henri Mathieu
Nad Paula-Henriho síly byla světová dvojka Roger Federer, ale hrál s ním celý zápas vyrovnanou partii. První sadu dokonce získal Paul-Henri Mathieu 6-4. V druhé sadě se už ukázal ten starý známý Federer a zabojoval a vyhrál sadu poměrem 6-1. V dalších sadách měl Paul-Henri možnosti sebrat Švýcarovi podání, ale ten se vždy zachránil, takže zbývající dvě sady skončily pro Švýcara 6-4 a tím postoupil do osmifinále on. Sice měl Paul-Henri méně nevynucených chyb a lepší první podání, ale ani to ne Fedexe tentokrát nestačilo. Snad příště!

↓fotky Paula-Henriho↓

Gilles na French Open už dohrál!

31. května 2009 v 10:51 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Gilles Simon
Nad jeho síly byl Rumun Victor Hanescu, který ho přehrál ve třech setech 4-6, 4-6 a 2-6. Zápas trval přes dvě hodiny. Co víc dodat? Na Gillesovu obranu můžu říct, že se mu na French Open ani v minulosti moc nedařilo. Snad to vylepší v příštím roce!

↓fotky Gillesa↓

Take Tsonga jde dál!

31. května 2009 v 10:39 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Jo-Wilfried Tsonga
Další francouzský tenista postupuje do osmifinále, kde si zahraje proti nasazenému hráči číslo 5 z Argentiny, Juanu Martinu Del Potrovi. Ve třetím kole si hladce poradil třikrát 6-2 s belgickým hráčem Christophe Rochusem. Zápas měl krátkého trvání pouhou hodinu a 24 minut se Jo-Wilfried zdržel. Může tak čerpat důležité síly na Del Potra (taky jsem si oblíbila). Zápas to bude jistě hodně vyrovnaný a těžký. Ale doufám, že se Jo-Wilfried prosadí! I když Del Potra by mi také líto bylo.

↓fotky Jo-Wilfrieda↓

Gael postupuje do osmifinále!

31. května 2009 v 10:34 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Gael Monfils
Gael porazil 24. nasazeného hráče z Rakouska Jurgena Melzera. Poradil si s ním snadno, i když mu dovolil uhrát jeden set. Celý zápas trval 2 hodiny a 17 minut po setech 6-2, 4-6, 6-3 a 6-1. V dalším kole čeká na Gaela velká výzva! Andy Roddick. Tak snad se mu bude dařit;)

↓fotky Gaela↓

Gilles porazil Kendricka a jde dál!!

29. května 2009 v 10:04 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Gilles Simon
Ano, i Gilles postupuje do dalších bojů, kde ho čeká už větší výzva proti 30. nasazenému rumunskému hráči Victoru Hanescovi. Ve druhém kole porazil hladce ve třech setech amerického hráče Roberta Kendricka 7-5, 6-0 a 6-1. Gilles se na kurtu zdržel pouhou hodinu a půl. Může tak regenerovat sílu na další zápas.

Paul-Henri dál!!

29. května 2009 v 9:52 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Paul-Henri Mathieu
Francouzským hráčům se na letošním Roland Garros daří dobře. Další francouzský, můj oblíbený hráč ve třetím kole, kde ho čeká překážka největší v podobě Rogera Federera. Ráda bych Paula-Henriho viděla dále, jenže Roger mu asi vystaví stopku, ale nechme se překvapit. V druhém kole porazil španělského hráče Pabla Andujara celkem hladce ve třech setech 6-2, 6-3 a 6-4. Zápas trval dvě hodiny a dvacet jedna minut.

eh, velice zajímavá fotka :D :D...

Jo-Wilfried též do třetího kola!!

29. května 2009 v 9:45 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Jo-Wilfried Tsonga
Tak i další můj oblíbený Francouz postupuje dále. Jo-Wilfried Tsonga přehrál Argentince Juana Monaca ve čtyrech setech 7-5, 2-6, 6-1 a 7-6 (10-8). V dalším kole ho čeká belgický hráč Christophe Rochus, který ve svém utkání porazil dalšího francouzského hráč Arnauda Clementa.

Gael do třetího kola!!

29. května 2009 v 9:38 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Gael Monfils
Gael Monfils porazil ve druhém kole Rumuna Victora Crivoie a postupuje do třetího kola, kde ho čeká 24. nasazený hráč Jurgen Melzer z Rakouska. S Crivoiem si poradil lehce ve třech setech 6-4, 6-3 a 6-3. Celý zápas trval hodina a pětačtyřicet minut.

Gilles postupuje!

25. května 2009 v 20:20 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Gilles Simon
Turnajová sedmička to neměla vůbec lehké. Stál proti němu Američan Wayne Odesnik, který startoval na divokou kartu a Gilles Simon s ním měl značné problémy, které nakonec přeci jenom vyústily ve vítězství mladého Francouze. První set zcela ovládnul Odesnik, který vyhrál 6-3. V dalších setech vyhrál už Gilles Simon 7-5 a 6-2 a vše naznačovalo ve Francouzovo vítězství, ale Wayne Odesnik se psychicky zvedl a předvedl "návrat". Set vyhrál 6-4. Poslední a rozhodující set si už nenechala ujít turnajová sedmička Gilles Simon, který po setech 3-6, 7-5, 6-2, 4-6 a 6-3 postoupil do druhého kola, kde jej čeká další americký hráč Robert Kendrick.
Jen tak dál Gillese!;)

↓fota Gillesa↓

Paul-Henri také postupuje!

25. května 2009 v 20:15 | ♥ZuZICk ICk ICk♥ |  Paul-Henri Mathieu
Tento francouzský hráč také postupuje do druhého kola! Vyhrál poměrně hladce nad svým krajanem Laurentem Recoudercem v setech 6-4, 6-4 a 6-1. Celý zápas trval přes dvě hodiny. V příštím kole se Paul-Henri utká s Pablem Andujarem, který si poradil s Robbym Gineprim ve třech setech.