Duben 2007

FC Bayern Mnichov - Hamburg SV

29. dubna 2007 v 19:33 | Zůza |  FC Bayern Mnichov
FC Bayern - Hamburg SV 1:2 (1:0)

FC Bayern:Kahn - Lell, Demichelis, Lucio, Lahm - Salihamidzic, Ottl, Van Bommel, Karimi (67. Görlitz) - Pizarro (89. Santa Cruz), Makaay
Hamburg SV:Rost - Benjamin, Abel, Mathijsen, Atouba - Demel (56. Mahdavikia), Jarolim, De Jong (69. Guerrero), Sorin - Van der Vaart (82. Laas) - Olic
Rozhodčí:Kinhöfer
Diváci:69.000
Góly:1:0 Pizarro (35.), 1:1 Van der Vaart (71.), 1:2 Guerrero (76.)
Žluté karty:Van Bommel, Salihamidzic / Atouba
Červená karta:Atouba za druhou žlutou v 90. minutě

Schweini má lymskou boreliózu :(

27. dubna 2007 v 19:45 | Zůza |  Bastian Schweinsteiger

Fotbalista Schweinsteiger má lymskou boreliózu

Německý fotbalový reprezentant Bastian Schweinsteiger má lymskou boreliózu. Lékařská vyšetření potvrdila podezření, že zánět v levém koleni je u záložníka Bayernu Mnichov způsobený chronickou infekcí po starém kousnutí klíštětem.
"Je to opravdu tak, našli vir boreliózy," řekl mnichovskému listu Abendzeitung dvaadvacetiletý fotbalista. Otok na jeho koleni už splaskl, takže ve čtvrtek začal s fyzickou přípravou. Podle klubových lékařů stále existuje naděje, že by se v této sezóně mohl vrátit na trávník.
Lymská borelióza v roce 2005 ukončila kariéru hned dvou hráčů bundesligy Thomase Schneidera z Hannoveru a Zoltana Sebescena z Leverkusenu. S podobným onemocněním se dokázal loni na podzim vypořádat záložník Karel Poborský z Českých Budějovic, který opět hraje.

rozhovor s Romanem Koudelkou :o)

22. dubna 2007 v 18:48 | Zůza |  Roman Koudelka
V uplynulé sezoně jste ve velkém stylu vlétl do světového skoku. Byl to pro vás zlomový rok?
Doufám, že ano. Na začátku se mi sice moc nedařilo, ale konec byl výborný. Vyhrál jsem mistrovství světa juniorů a pak to šlo jak na běžícím páse.
Byl pro vás juniorský titul mistra světa velkým překvapením?
Ano. S trenérem jsme si dali cíl někam do šestého místa. Kdyby to vyšlo na medaili, bylo by to super. Ale titul mistra světa? S tím jsme nepočítali.
Nezatočí se vám z úspěchů hlava?
Doufám, že tohle mě nikdy nepotká. Snažím se být pořád stejný jako dřív.
Jak jste se vlastně ke skokům dostal?
Máme to v rodině - můj děda taky skákal. Když jsem se v šesti letech rozhodoval, jakému sportu se věnovat, vybral jsem si fotbal. Pak přišly skoky a u těch jsem zůstal. Skoky jsou u nás doma v Lomnici hodně populární, máme tady můstky. Je to tady vlastně největší sport.
Měl jste nějaké vzory?
Obdivoval jsem japonského skokana Funakiho, který vyhrál na olympiádě v Naganu. A pak taky Jakuba Jandu.
Jenže toho už teď pěkně proháníte. Žene vás dopředu myšlenka, že ho budete porážet?
Motivace to určitě je. Nebýt Jakuba, tak bych ty letošní výsledky neměl. On se minulý rok dostal do absolutní světové špičky a svým příkladem táhl nás ostatní
Myslíte, že už jste Jandu výkonnostně dostihl?
To určitě ne, mám ještě hodně co dohánět. Žádné zvláštní cíle si nedávám, soustředím se na to, co je teď.
Letos jste pronikl mezi světovou elitu. Chovají se k vám kolegové z ciziny jinak než dřív?
Je znát, že jsem si trochu udělal jméno. Pozná se to z toho, že se s vámi ostatní víc baví.
Netajíte se tím, že před závody býváte hodně nervózní. Zlepšuje se to časem?
Na psychice pořád pracuju, ale nějak extra se to nehýbe. Takže se spíš snažím dělat si ze své nervozity srandu.
Váš reprezentační kolega Jan Mazoch měl v sezoně nebezpečný pád. Cítil jste potom větší zábrany nebo strach, když jste se spouštěl z nájezdu?
Zábrany ani ne. Spíš mi bylo líto Honzy Mazocha a cítil jsem s ním. V Zakopaném jsme všichni byli a nálada byla špatná. Ale náš sport zkrátka přináší riziko, s tím se musí počítat.
A jak to nebezpečí berou rodiče?
Táta je v pohodě. Máma má strach, ale to je normální. Přesto mě podporuje.

Co teď po sezoně děláte?
Můj program je jasně daný, musím studovat, na zábavy teď není moc čas. Začínám třetí ročník na Sportovním gymnáziu v Jilemnici, mám ho rozložený na dva roky. Teď musím dohnat učivo za celý rok. Je toho docela dost. Už v květnu bych měl začít trénovat, ale škola má přednost.

VfB Stuttgart - FC Bayern Mnichov

22. dubna 2007 v 18:40 | Zůza |  FC Bayern Mnichov
VfB Stuttgart - FC Bayern 2:0 (2:0)
VfB Stuttgart:Hildebrand - Osorio, Meira, Delpierre, Magnin - Hilbert (77. Beck), Pardo, Khedira, Hitzlsperger - Cacau (87. Streller), Lauth (61. Da Silva)
FC Bayern:Kahn - Lell, Lucio, Van Buyten, Lahm - Salihamidzic (84. Karimi), Hargreaves, Van Bommel, Santa Cruz (73. Görlitz) - Makaay, Podolski (46. Pizarro)
Rozhodčí:Markus Merk
Diváci:55.000
Góly:1:0 Cacau (23.), 2:0 Cacau (25.)
Žluté karty:- / Kahn, Podolski, Van Bommel

krátké zprávy

14. dubna 2007 v 22:04 | Zůza |  Aktuality
12.04.2007 - Norský skokan Tomy Ingebrigtsen oficiálně ukončil kariéru.
09.04.2007 - Janne Ahonen bude v kariéře pokračovat i v příští sezóně.
09.04.2007 - Operace Tamiho Kiura byla úspěšná, skokan rehabilituje.
zdroj: skoky.net

V Ga-Pa dneska odstřelili můstek

14. dubna 2007 v 22:02 | Zůza |  Aktuality

V Ga-Pa odstřelili 57 let starý skokanský můstek

Po 57 letech přišlo v sobotu německé město Garmisch-Partenkirchen o svůj tradiční symbol - skokanský můstek. Věhlasnou stavbu, která v minulosti sloužila olympijským hrám a po dlouhé roky byla dějištěm Turné čtyř můstků, během několika sekund srovnalo se zemí jen 800 gramů výbušniny rozdělené do 28 náloží.
Demolici přihlížely podle agentury SID tisíce diváků. Už za deset dnů na stejném místě začnou zemní práce pro výstavbu nového velkého můstku v ceně deseti miliónů eur. Hotov má být do dalšího závodu Turné na Nový rok 2008.
První dřevěný můstek v roce Ga-Pa byl postaven už v roce 1921. O 15 let později hostil olympijský závod a v roce 1950 na zbytcích starého vznikl z oceli nový. Navzdory dvěma rekonstrukcím se na něm projevil zub času a musel uvolnit místo nové stavbě. V jeho historii zůstane jako rekordman zapsán Polák Adam Malysz, který během Turné v roce 2001 doletěl na značku 129,5 metru.
zdroj: sport.cz

FC Bayern Mnichov

12. dubna 2007 v 19:45 | Zůza |  FC Bayern Mnichov
Bayern Mnichov - AC Milán 0-2 (0-2)
Bayern Mnichov:Kahn - Salihamidzic, Lucio, Van Buyten, Lahm - Ottl (Santa Cruz 46), Hargreaves, Van Bommel, Lell (Görlitz 77) - Makaay (Pizarro 61), Podolski
AC Milán:Dida - Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski - Gattuso (Cafu 87), Pirlo, Ambrosini - Kaka, Seedorf (Gourcuff 80) - Inzaghi (Serginho 70)
Rozhodčí:Manuel Mejuto Gonzalez (Spain)
Diváci:66,000
Góly:0-1 Seedorf (27), 0-2 Inzaghi (31)
Žluté karty:Van Bommel, Salihamidzic / -

nový Lukasovy fotky

5. dubna 2007 v 22:35 | Zůza |  Lukas Podolski
lidi nevím co to se mnou v poslední době je ... ale moc toho jsem nepřidávám :( já nevím ale nějak se trápím :( kvůli všemu ... vidím okolo sebe jen šťastný párečky a mě je z toho nějak smutno že nemám nikoho :(( holt by to nebyli kluci kvůlim kterým se hlavně trápím :((( nc moje problems asi zajímat nebudou tak jsem radši hodím fotky ...